KATRI KALDARU

Katri on joogaga tegelenud alates 2003. aastast. Alustades siitsamast Rakverest lapseootel naistele mõeldud joogatundidest, jätkates Kai Rohumäe joogatundidega, liikudes edasi 2009. aastal Art of Livingu vabastava hingamise, vaikuse kunsti, ayurveda ja meditatsiooni juurde. Katri on läbinud Dhyanamalika (meditatsiooni), Yoga Rahasya, Raja Yoga, Garbhini (raseduseelne, rasedusaegne ja rasedusjärgne jooga), Hatha yoga pradipika, Patanjali Yoga suutrad, Mudras and Bandhas, Yoga Cikitsa (joogateraapia ja kõige tavalisemad haigused) ja Kavacam koolitused ning Veedadest - Narayana Upanishad, Taittiriya Upanishad jt koolitused.

Jooga tundide juhendamisega alustas Katri juba 2009. aastal. Alates 2012. aastast on ta ka veedade laulu õpetaja (Saddidhy of Krishnamacharya Yoga, India). Lisaks tegeleb alates 2012. aastast ka erivajadustega lastega, 2013.aastast viib läbi laste jooga tunde, individuaalpraktikaid ja teeb joogateraapiat. Hetkel jätkab joogateraapia õpinguid Indias. Peab sõprust ravimtaimede, tervisliku toidu ja mahepõllumajandusega. Lisaks pidas Katri Rakveres 5 aastat mahepoodi "Mahe Mees".  Meie stuudios viib Katri läbi laste jooga tunde.

Kontakt: 5647 8965

REIN PALUOJA
Võitluskunste on Rein õppinud alates 1973. aastast ja õpetanud alates 2001. aastast. Tal on EOK treeneri 3 tase (uue süsteemi järgi 5. tase) kobudos ja iaidos. Kõik algas 1973. aastal karatest, kuna sel ajal muid valikuid eriti polnudki. 1990-ndatel tulid juurde wonhwa do, kickpoks ja proovitud sai ka taichid. Relvad, eriti mõõk, olid Reinu juba kaua huvitanud, kuid nõukogude ajal oli relvakunsti õppimine kahjuks täielikult välistatud. Nii sai 1990-ndate lõpus alguse erinevate relvade kasutamise õppimine:  algul Ryukyu Kobujutsu (siin hetkel on Reinul 1. dan) ja seejärel samurai mõõk - iaido - ning lisaks veel ka jo (120 cm kepp). 

Taichiga on Rein tegelenud nüüd juba kokku 8 aastat. See läheb igati kokku tema relvahuviga, kuna taichi sisaldab ka relvatreeninguid. Ja taichi rahulikkus sobib kokku sellega, et nooruse rahutus on mööda saanud ja on võimalik elu rahulikumalt võtta.
Rein ütleb, et tal on elus õpetajatega vedanud - kõik on olnud väga head tegijad ja juhendajad. Igapäevases tööelus on Rein ise samuti õpetaja - Tallinna Tehnikaülikoolis dotsent, õpetades programmeerimist ja kommunikatsiooni. Oma doktorikraadi sai ta 1992. aastal Walesi ülikoolist. Nom's juhendab Rein Tai chi tunde.

Kontakt: 554 0880

RITA UKKIVI

Liikumine ja tervisesport on alati olnud Rita igapäevaelu osa. Joogaga on ta kokku puutunud ligi kümme aastat, praktiseerides erinevaid joogastiile. 2014. aastal lõpetas ta õpinguid rahvusvahelises Kundalini jooga koolis Amrit Nam Sarovar kundalini jooga õpetajana.
Rita ütleb, et kundalini jooga toob tema ellu tasakaalu ja aitab hoida ühendust iseendaga selles kiires tänapäeva elus. Lisaks pakub see jätkuvat enda ja maailma avastamisrõõmu läbi isikliku kogemuse.
Shakti tants ehk tantsujooga võlus Rita ära kohe esimesel kohtumisel. Tema sõnul toob Shakti tants välja naiselikkuse, lubab tajuda rütmi ja voolamist nii iseendas kui ka ümbritsevas ning nautida meditatiivset ja loomingulist keha liikumist. Rita on läbinud Shakti tantsu õpetaja koolituse Põhja Euroopa Shakti tantsu koolitusprogrammis Helsingis 2014-2015
Rita on meie stuudios kundalini jooga ning shakti tantsu õpetaja, hind 6€

Kontaktid: 505 8118  rita.ukkivi@gmail.com  www.uki.era.ee
 
ANNIKA NÕMBERG

Igal inimesel tekib mingil hetkel vajadus liikuda sügavusse- praktiline vajadus olmetasandilt välja.
Paraku iga uus asi, mida inimene siis enda ellu lisab jääb ikkagi sisuliselt samale tasandile, kuna muutmata jääb alus- kogu mäng on piiratud teadaolevaga- mentaalse tasandiga. Et päriselt kokku puutuda tundmatuga, on vaja Õpetajat. Jooga mõiste lääne kultuuris on täiesti devalveerunud, kõige iidsemasst teadusest on saanud parajooga/ eskapism.
Päris jooga on väga, väga raske. See ei ole mingi mäng…
Ma olen kogu oma elu näinud ja kogenud inimeste annete ja elude raiskamist. Särav, silmapaistev potentsiaal mingis vallas lihtsalt jääb välja arendamata ja hakkab inimese sees vaikselt valutama. Mingi aja pärast see inimene on ainult pooleldi elus, ta ei müü ennast enam iseendale. Tihti elab ta väljastpoolt vaadates igati tublit elu, ennast kellegi teise tahtmiste järgi painutades; selline eneseohverduslik teenimine enda unistuste arvelt maksab end pea alati kätte kuhjumahakkava rahulolematuse ja peidetud viha näol.Teise äärmusena on mul läbi elu olnud õnn suhelda oma ala tippudega, joogide, tippflamenkotantsijate, muusikute, näitlejate, kunstnike jpt inimestega, kes teevad seda, mida nad tõesti armastavad ja on omal alal suurepärased. Jõud ja ilu, mida selline inimene kiirgab, on minu arust kõige ilusam asi maa peal.
Eranditult igas inimeses on see säde olemas. Minu esmaseks tööks on joogateraapia- aidata natuke olmevalu vähemaks võtta, et inimene saaks tagasi lootuse ja julguse täielikult ellu ärgata. Selle teraapia käigus tekib väga paljudel huvi päris joogaõpilase teed alustada.
Kontakt: 527 0813 annika@laronda.ee
TIIA SAVIMÄGI

Tiia huvi jooga vastu algas 2010. aastal, mis viis teda kaks aastat hiljem Bali saarele, kus ta kohtus esimest korda tantristliku joogapaari Satya ja Sahaj’iga. Nende juhendamisel alustas Tiia oma igapäevase praktikaga, mis koosnes Tiibeti budistlikust traditsioonist pärit meditatsiooni- ja hingamisharjutustest ning lihtsast asanapraktikast. Aasta hiljem jõudis Tiia tagasi Bali saarele, kus ta osales Ashtanga õpetajate 30-päevasel dzungliretriidil. “Mind on alati huvitanud jooga spirituaalsed õpetused, läbi selle minu isiklik vaimne kasvamine ning jooga kui tervenemise meetod. Jooga on hingamisharjutus, mis aitab meil puhastuda, luua selgust, tasakaalu meele ning keha vahel, ammutada värsket elueneriat. Jagan oma tundides ainult seda, mida olen ise kogenud, mis on aidanud mul luua sügavat tunnetust iseenda tõelisest olemusest, selle terviklikkusest ning ühendust suurema pildiga Elust. Kes me oleme, on oluline uurida igapäevaselt, et jõuda algse olemuseni meie audentsuses ja lihtsuses”. Aastal 2014 tegi Tiia läbi Vipassana 10-päevase vaikuse- ja meditatsioonilaagri, millest sai kiirtee veelgi sügavamal eneseavastamise teekonnal, lahti laskmisel vanadest uskumustest ja harjumustest. 2016 aastal jätkas ta Yin joogastiili sügavama kogemisega, läbides Yin joogaõpetajate koolituse prantslastest õpetajate Murielle Burellier ja Sebastian Pucelle juhendamisel. Täna juhendab Tiia Yin jooga tunde, kuna selle terapeutiline tervendav effekt on tunnis osalejale koheselt tuntav.

Tiia on veendunud, et läbi igapäevase praktika võivad kõik inimesed kogeda oma elus stabiilset rahu, isetut armastust, tänulikkust ja kaastunnet kõige elava vastu, ehedat rõõmu ilma, et välised elusituatsioonid meie meelerahu ja sügavamat olemust kõigutaks. “Inimeseks olemine ja kogemine läbi meile antud keha on imeline kingitus, mille kvaliteeti saame ise luua ja läbi selle liikuda väärikalt ja teadlikult viimase hingetõmbe suunas.” Lisaks on Tiia läbinud Bo Wahlström’i juhendatud hingamisterapeutide 1,5-aastase põhjaliku kursuse, mis on aidanud kaasa Tiia eneseteadvustamise teel.

Tiia juhendab Nom stuudios esmaspäeviti Yin jooga tunde. Tund kestab 90 min, energiavahetus 6 EUR.

 Kontakt: 521 6860, tiiatiia@mac.com

TIIU HEINSOO
Spordiga on Tiiu tegelenud terve oma elu, peamiselt kergejõustikuga. Joogaga on tegelenud alates 2012 aastast. Joogast sai kiiresti Tiiu elustiil ja aastal 2013 lõpetas ta Indias Ashtanga-Hatha jooga koolituse ning sai joogatreeneriks. Edasi viis elu Tiiu Austraaliasse, kus ta praktiseeris õpitut aastani 2014. Eestisse tagasi jõudes täiendas ta ennast Soomes Ashtanga Vinyasa Rocket koolitusega ning sellest hooajast õpetab Tiiu Nom stuudios Ashtanga vinyasa joogat.

Kontakt: 5349 2553